Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Вакансии » IT: Управление, проектирование

Java Developer

28 Апр 2011 - 28 Июн 2011 2029 0.0 tamara

  • Зарплата: грн.
  • График работы: полный день
  • Место работы: Винница, ЖИТОМИР, КИЕВ, Кропивницкий, Тернополь, Черкассы
  • Компания: EPAM Systems
  • Адрес компании: http://www.epam.com/

Описание вакансии

Main duties and responsibilities:
Candidates will work very closely with NY Core development team and will be responsible for server-side Java development with Spring. Candidates will be responsible for performing development as well as enhancements to the system. Should be able to work independently with little supervision and multi-task between sub-projects. Should be highly motivated and deliver with quality in tight dead-line projects.
Experience required:
Prior experience of having worked in building complex middle-tier systems that require very high performance & scalability is highly desirable.
∙ Server Side Core Java
∙ Java 5 Multi-threading
∙ Spring Framework
∙ Messaging JMS/EMS/MQ
∙ XML Processing
∙ Design Patterns
Готовы взять: Мужчину, Женщину
Телефон автора Tamara E-mail автора Tamara
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]