Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Вакансии » IT: Управление, проектирование

.Net Server-Side Developer

28 Апр 2011 - 28 Июн 2011 2077 0.0 tamara

  • Зарплата: грн.
  • График работы: полный день
  • Место работы: Винница, ЖИТОМИР, КИЕВ, Кропивницкий, Тернополь, Черкассы
  • Компания: EPAM Systems
  • Адрес компании: http://www.epam.com/

Описание вакансии

Main duties and responsibilities:
§ Participate in development of new test framework Bindings, Server, Coordinator and Web Service.
§ Design, develop and test high quality software components to specified coding standards and functional requirements.
§ Provide support for FTS production farm and ensure that issues are resolved promptly.

Requirements:
- Development of software using .NET 2.0 / C# / WinForms.
- Understanding of software development process.
- Object Orientated Design
- Development of server side software in .NET / C#
- Multi-threaded software development in .NET / C#
- Experience in web development for IIS using .NET, HTML, XML, ASP, XSLT
- Version control using Perforce
- Good communication skills
- Distributed software systems
- Exposure to SQL and basic understanding of DB design
Готовы взять: Мужчину, Женщину
Телефон автора Tamara E-mail автора Tamara
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]