Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Статьи » Справочные материалы

Як вибрати найкращий дисплей ноутбука для ігор?

Як вибрати найкращий дисплей ноутбука для ігор?

При виборі ноутбука надзвичайно важливо звертати увагу на його дисплей, так як його якість безпосередньо впливає на досвід використання. У даній статті ми розглянемо основні параметри, що визначають рівень якості ноутбучних LCD дисплеїв: геймери завжди повинні звертати увагу на діагональ, дозвіл, частоту оновлення та інші характеристики, які в сумі повинні забезпечувати не тільки найкращий візуальний досвід, але і давати перевагу в іграх. Є дешеві варіанти екрану ноутбука, але також і дорогі. Все залежить від якості матриці. Якщо вам цікаво які монітори підійдуть до вашої моделі, а також ціна на дисплей ноутбука, все ви можете подивитися в інтернет-магазині "Toshiba Parts".

Що треба знати про вибір матриці

Підбір ноутбука з найкращою начинкою - це лише 50% успіху. Річ у тому, що дисплей - це основний компонент вашого майбутнього ноутбука, з яким ви будете постійно взаємодіяти на регулярній основі. Тому вкрай важливо вивчити всього його характеристики, перш ніж робити покупку.

На перший погляд, дисплейні технології здаються цілком простими та зрозумілими - потрібно просто вибрати дозвіл і готово. На практиці ж все далеко не так просто. Насправді дуже багато різних параметрів відповідає за підсумкове якість картинки. Сучасні ноутбучні дисплеї мають багато таких параметрів, які варто враховувати при покупці, щоб не прогадати: діагональ дисплея, його дозвіл, частота оновлення, час відгуку, колірний обхват і тип матриці - все це дуже сильно впливає на підсумковий візуальний досвід.

У даній статті ми розглянемо яку роль вищевказані параметри грають при виборі ігрового ноутбука з хорошим дисплеєм. Відразу обмовимося, що мова піде тільки про LCD дисплеях, так як OLED ще недостатньо гарні для ігрових ноутбуків. Окремі параметри і аспекти ми будемо демонструвати на прикладі ігрових ноутбуків MSI, таких як MSI GT76 9SG.

Діагональ екрана

Розмір дисплея (вимірюється по діагоналі) безпосередньо впливає на габарити корпусу моделі. В основному, ноутбуки MSI комплектуються 14, 15.6 і 17.3-дюймовими дисплеями. Тонкі і легкі моделі часто випускаються в 14 і 15 дюймах, в той час, як потужні замінники настільних ПК можуть дорости і до 17.3 дюймів. Розмір дисплея безпосередньо впливає на робочий процес і настільки ж важливий, як і дозвіл, до якого ми перейдемо трохи пізніше. Дизайнери, фото - відеоредактори і користувачі робочих станцій однозначно повинні вибирати велику діагональ, в той час, як користувачі, що займаються переглядом вебсайт або роботою з текстом зможуть обійтися і меншим розміром. Для ігор і розваг велика діагональ забезпечить більше вражень і більш глибоке занурення в процес.

Розширення екрану ноутбука

Розширення - це ще один важливий аспект, який грає істотну роль при виборі ноутбука, який слід розглядати разом діагоналлю. За фактом, дозвіл складається з двох цифр: кількості пікселів по горизонталі й вертикалі. Пікселі - це основні елементи кожного дисплея, при цьому кожен з них складається з трьох субпікселів: червоного (Red), зеленого (Green) і синього (Blue). Відповідно, змінюючи інтенсивність кожного субпікселя ми можемо отримати будь-який колір на дисплеї.

У більшості сучасних ноутбуків встановлені дисплеї з роздільною здатністю 1920 х 1080: 1920 пікселів по горизонталі та 1080 пікселів по вертикалі. Даний дозвіл скорочено називається Full HD або FHD. Також у дисплеїв є така характеристика, як щільність пікселів - кількість пікселів на дюйм. Наприклад, у 15.6-дюймового FHD дисплея даний показник становить 141,2 точки на дюйм з кроком в 0.18 мм. Крок пікселів - це відстань між двома сусідніми пікселями. Існують і більш високі дозволи: QHD (2560 x 1440) і UHD / 4K (3840x2160). Чим вище дозвіл, тим вище щільність пікселів і менше відстань між ними, що в сумі призводить до підвищення якості зображення на дисплеї.

Геймери в основному віддають перевагу FHD дисплеї з високою частотою оновлення. Про частоту оновлення ми поговоримо в наступному розділі, але в будь-якому випадку, висновок картинки в FHD-дозволі менше навантажує відеокарту, тому що їй потрібно малювати 2.07 мільйона пікселів, а не, скажімо, 8 мільйонів (4K). Відповідно, FHD дисплеї менше використовують заряд батареї та з легкістю можуть працювати на високій частоті оновлення, що поки досить складно дається в 4K.

Раніше 4K дисплеї використовувалися в основному графічними дизайнерами та розробниками цифрового контенту, через те, що для їх завдань частота оновлення в 60 Гц цілком достатня. У наші ж дні вже є такі відеокарти, як NVIDIA GeForce RTX 2070 і RTX 2080, які цілком здатні видавати картинку в 4K з підвищеною частотою оновлення і без артефактів або розривів кадрів. Таким чином, останнім часом геймерам стали доступні одночасно і висока частота і високу роздільну здатність.

Висока частота оновлення

Частота оновлення зображення на дисплеї також безпосередньо впливає на одержуваний візуальний досвід. По суті, під частотою оновлення розуміється кількість разів, за які дисплей здатний оновити картинку в одиницю часу. Наприклад, дисплей з частотою 60 Гц здатний оновлювати картинку 60 раз в секунду. У більшості ноутбучних дисплеїв частота оновлення складає 60 Гц, але деякі з них пропонують підвищену, аж до 144 Гц, частоту. Підвищення частоти візуально покращує плавність руху об'єктів на екрані й знижує час реакції в іграх. Навіть інтерфейс операційної системи стає набагато плавніше.

Звичайно, від високої частоти оновлення виграє будь-який користувач, але найбільше вона корисна саме геймерам. Сучасні відеокарти здатні видавати таку кадрову частоту, яка перевищує частоту оновлення багатьох дисплеїв. Наприклад, RTX 2080 в більшості сучасних ААА-проектів видає більше ніж 100 к / с на максимальних налаштуваннях якості графіки. При цьому, якщо частота оновлення зображення на дисплеї обмежена 60 Гц, то він не здатний фізично показати більш як 60 к / с. Це призводить до розривів кадрів або розмиття в русі, що погіршує візуальний досвід, іцілком природно, може позбавити вас конкурентної переваги в іграх.

Малий час відгуку

Час відгуку - це ще один важливий параметр, який слід враховувати й розглядати разом з частотою оновлення. Вимірюється цей показник в мілісекундах і являє собою час, необхідний матриці дисплея для переходу від одного кольору до іншого. В основному скрізь вказується час переходу від чорного до білого і потім назад до чорного (BtW). Однак, також варто враховувати та час переходу від сірого до сірого (від одного відтінку до іншого, GtG). Ще одним способом вимірювання час відгуку є MPRT (Moving Picture Response Time) - дана характеристика показує, скільки часу необхідно пікселю, щоб згаснути.

По суті, чим менше час відгуку, тим краще дисплей підходить для ігор, бо усувається розмиття в русі та шлейфи за рухомими об'єктами. Дана характеристика дуже важлива в кіберспорті, де буквально одна мілісекунда може зіграти вирішальну роль в перемозі чи поразці.


Статьи | Справочные материалы | Дата добавления:07 Фев 2021 | Просмотров: 43
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]