Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Статьи » Справочные материалы

Як правильно заряджати ноутбук або купити блок живленння?

Як правильно заряджати ноутбук або купити блок живленння?

Одне з найголовніших переваг ноутбука, заради якого спочатку і створювалися ці пристрої - компактність. Доповнена автономністю і порівнянної з настільними ПК потужністю вона робить лептопи практично незамінними. Особливо коли потрібен якісний і продуктивний девайс, який можна взяти з собою в дорогу.

На сайті інтернет-магазину "Power Adapter" можна знайти зарядний пристрій для будь-якого ноутбука. Більшість ноутбуків, представлених сьогодні на ринку, мають ресурс автономності, розрахований приблизно на 4-6 годин. Відповідно, саме стільки часу середньостатистичний портативний ноутбук може пропрацювати без підключення до мережі. Втім, цей час можна збільшити, якщо знизити споживання електроживлення - відключити зайві компоненти, закрити зайві програми і правильно налаштувати енергоощадний режим живлення.

Заряджаємо ноутбук правильно

Найкращий спосіб зарядки будь-якого портативного девайса, будь то ноутбук, смартфон або планшет, полягає в дотриманні циклу підзарядки. Для того, щоб цикл витрати заряду проходив вірно, необхідно підключати пристрій до мережі, коли батарея розряджена приблизно до 10%, після чого заповнювати заряд до 100%. В ідеалі заряджати ноутбук потрібно в стані спокою, тобто ніяк його активно не використовуючи. При цьому, щоб уникнути проблем, бажано правильно підключати блок живлення до мережі.

Правила підключення зарядного пристрою

Попри те, що зарядка ноутбука сама по собі є засобом захисту від проблем з електромережею, пережити їх вона не здатна. Відповідно, щоб уникнути серйозних неприємностей, потрібно правильно її підключати. Ідеальний варіант організації підключення - через мережевий фільтр зі змінним запобіжником.

Як альтернатива, можна скористатися подовжувачем з вбудованим запобіжником. При цьому ні в якому разі не можна підключати блок живлення ноутбука через трійник або безпосередньо в розетку. Ніколи не можна бути впевненим у тому, наскільки якісно виконана проводка і наскільки дотримані нормативи. До того ж стрибок напруги в такому випадку вб'є добре якщо тільки саму зарядку, не зашкодивши при цьому ноутбуку.

Що робити, якщо блок живлення ноутбука зламався?

На жаль, нерідко зарядний пристрій ноутбука виходить з ладу. Найчастіше це відбувається, як уже говорилося раніше, через перебої в електромережі. Подібні удари блок живлення завжди приймає на себе, зберігаючи в цілості сам ноутбук. І якщо це все ж сталося, то його не потрібно намагатися полагодити, а краще відразу поміняти.

Як підібрати новий блок живлення?

Щоб знайти заміну для зарядного пристрою, необхідно знати його фабричне маркування (модель) - вона вказана на фірмовій наклейці, розташованій на самому блоці живлення. І якщо відома модель БП, то для нього легко знайти заміну. Наприклад, на сторінці інтернет-магазину Power-adapter, вони представлені в широкому асортименті. Також ви можете дізнатися який саме підходить вам модель блоку живлення, для цього вам потрібно буде знати модель свого ноутбука, або вибрати за допомогою старого адаптера живлення.

Наприклад, якщо знадобився блок живлення для ноутбука HP EliteBook 1040 G1 Folio, але оригіналу не знайшлося, то вибрати йому альтернативу можна з-поміж суміжних моделей. Для цього потрібно знати, що його коннектор має розміри 4.5x3.0 міліметра, а сам БП має вихідну напругу в 19.5 вольт (V) і силу струму від 2.31 до 3.33 ампер (A). Відповідно, можна придбати будь-який зарядний пристрій з тими ж характеристиками.

Альтернативні причини неполадок з живленням ноутбука

Крім неполадок з блоком живлення ноутбук може перестати заряджатися з різних причин. Одна з таких причин - неполадки з портом зарядки. Виявити це напевно дуже складно, до того ж зазвичай це фізичне пошкодження, яке візуально практично непомітно. Але перш ніж готуватися до досить значним витратам на послуги сервісу, потрібно попередньо перевірити інші версії.

Ще одна причина відсутності реакції на блок живлення - несправний контролер зарядки. Цей дефект також досить складно діагностувати самостійно, але все ж можливо. Зазвичай проблеми контролера проявляють себе в неправильному відображенні рівня заряду батареї. Після того, як девайс перестав заряджатися, потрібно відключити БП, почекати кілька хвилин і підключити назад. Якщо проблема в контролері, то велика ймовірність, що Windows покаже підключення до мережі та повідомлення "Зарядка не виконується".

При цьому, якщо через деякий час заряд перестане опускатися нижче певного рівня, то це може бути пов'язано з програмним обмеженням з боку фірмового ПО. Цим страждають офіційні утиліти контролю акумулятора від Dell, Samsung, HP, ASUS і ще декількох брендів. У такому випадку потрібно відключити функцію продовження життя батареї.


Статьи | Справочные материалы | Дата добавления:13 Фев 2021 | Просмотров: 37
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]