Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Статьи » Справочные материалы

Огляд ринку праці та зарплат в Житомирі. Підсумки червня 2021

Огляд ринку праці та зарплат в Житомирі.  Підсумки червня 2021

Що приніс на житомирський ринок праці червень?

Якщо сказати взагалі – глобальних зрушень в Житомирі не було. Продажі навряд чи поступляться лідерством – навіть ковід не зміг це змінити. Діджиталізаціяпризвела до того, що попит на IT-фахівців став взагалі шаленим викликом.

Останні роки IT-сфера в Україні зростала на 17-20% щорічно, але вимушений перехід онлайн виявив потребу в фахівцях у значно більшій кількості. Тому друге місце та 13% від загальної кількості вакансій – просто констатація факту. Радісна новина – врешті решт студенти мають пристойний відсоток вакансій для підробітку (третє місце за долею вакансій).

Відносною ознакою загального пожвавлення ринку можуть стати повернення до десятки лідерів туристичної сфери, яка поспішає надолужити втрачене, а також 4 місце сфери маркетингу та реклами – однієї з тих, бюджет на яку скорочують в кризу однією з перших. Добра ознака – наявність серед активних роботодавців банківської сфери та виробництва. Це означає, що ринок праці зростає по головних напрямках відносно рівномірно. 

Кількість актуальних вакансій в Україні

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

Наскільки глибокими є тренди червня?

Порівнюючи з травнем, можна подивитися, що лідери продовжують «нарощувати відрив» – це стосується продажів, IT та студентів, маркетингу та ще великої кількості професійних сфер. Із «невдах», які втратили долю вакансій, можна відмітити консультування, освіту, та лідера цього умовного антирейтингу – медицину. Якщо меншу потребу у освітніх вакансіях можна списати на сезонний тренд, медична реформа не дає можливості однозначно визначити причину падіння кількості вакансій

Середня пропонована заробітна плата в Україні

Стосовно заробітної плати – на жаль, активізація ринку праці не супроводжується ростом й заробітної плати. Переважна більшість роботодавців пропонують заробітну плату від 10 тис. грн, чверть ладні починати торгуватися с 20 тис грн, і лише 4% вакансій можуть вихвалятися зарплатнею майже у 50 тис. грн.

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

Ще одна не дуже весела новина – середня пропонована заробітна плата червня менша, ніж у травні: 

Середня пропонована заробітна в Україні у травні 2021, становила 17 038 грн, в той час я у червні 2021 – вже 14 363 грн.


Можна робити багато припущень – і те, що травень був достатньо критичним для роботодавців, аби набрати необхідних фахівців, тому на зарплатні не економили. І сезонний тренд – пора відпусток, набирають вже на осінь і тому не переплачують. Можливо, є ще два сезонних варіанти по профсферах – у агробізнесі поки тихо, тому зарплата теж мінімізувалася. І освіта на канікулах, тому великих надбань, і, відповідно, великих зарплат, не потребує. 

З однієї сторони, лідерами по приросту зарплатні є сфері медіа, страхування та видобутку сировини – які вже давно потребують цього. А з видобутком є й ще й загальносвітовий тренд зростання цін на сировину – тому зростання є цілком логічним. З іншої, загальну картину по зарплатні мінімізували сфери освіти, закупівель та аграріїв – і таке падіння є сезонним трендом.

Середня заробітна плата по професіям

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

Середня заробітна плата по регіонам України

Регіональна мапа розподілу зарплатні, як завжди, різнобарвна. Беззаперечним лідером є Київ із зарплатою в майже 40 тис. грн, на другому місці «друга столиця» – Харків, який, незважаючи на те, що залишився на другому місці, втратив з лідерів найбільше – з 35 тис грн у травні до 24 тис. у червні. До лідерів доєдналися Одеса та Львів, червнева зарплата у котрих майже не відрізняється. Але якщо Одеса «з’їхала» до 21 тис. грн з травневих 23,5 тис грн, то Львів стрімко піднявся з 15 до 21 тис. грн. П’ятірку замикає Дніпро – 19 тис грн.

Більшість регіональних міст України пропонують зарплатню від 11 до 15 тис грн, найбільш явним аутсайдером є Івано-Франківська область. Незважаючи на позитивну динаміку у сусідніх Закарпатській та Тернопільській областях, Івано-Франківщина поки не пропонує цікавих по зарплатні вакансій. 

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

Огляд ринку праці Житомира та області в липні

Ринок праці Житомирщини: 42% роботодавців пропонують компенсацію до 9 тис. грн

Вакансії Житомира та області становлять 1% від усіх актуальних вакансій України. Середня компенсація регіону становить 15 тис. грн, але 42% роботодавців пропонують заробітну плату у 1.5 рази менше. Найбільша компенсація у керівників, спеціалістів зі сфери IT, провідних спеціалістів з маркетингу та логістики, але таких вакансій лише 7% від усіх актуальних вакансій Житомирщини. 

Найбільше відкритих вакансій:

  • у сфері продажів (24%),
  • для спеціалістів зі сфери фінансів та банківської справи (8%),
  • для молодих спеціалістів (8%), робітничого персоналу (8%)
  • та експертів транспорту та логістики (8%).


Найменше відкритих вакансій у сфері мистецтва та розваг (0.4%), для спеціалістів індустрії краси та спорту (0.3%) та для домашнього персоналу (0.1%).

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

Резюме з Житомира та області  становить 0,5% від  всіх актуальних на кадровому порталі grc.ua. Умовний конкурс на 1 робочу позицію становить 2 людини. Резюме від чоловіків, порівняно із жінками, трохи більше – 56%, але у деяких сферах переважають жінки.

Так, наприклад, у категорії «Наука та освіта» 91%  резюме від жінок, категорія «Бухгалтерія, управлінський облік» також суто жіноча (87% резюме – від жінок). Резюме від чоловіків більше у робітничих спеціальностях, у сфері ІТ та на керівні посади. Найбільше резюме від кандидатів у віці від 18 до 30 років (47%) та у віці від 30 до 40 років (31.5%).


Категорії 40+, 50+ представлені не так активно (по 10%). Кандидатів, які представляють вікову групу 60% усього 1.5% від усіх активних пошукачів регіону, зареєстрованих на кадровому порталі. 

Найбільш активно жителі регіону шукають роботу у категорії «Початок кар’єри, студенти» (21% резюме), у сфері продажів (14%) та в IT (12%).

Ринок праці та зарплати в Житомирі. Підсумки червня

27% пошукачів згодні прийняти пропозицію роботи за умови компенсації від 4.2 до 9.6 тис. грн.

Майже 40% кандидатів Житомирщині погоджуються на заробітну плату від 9.6 до 15.1 тис. грн. На більш високу компенсацію (до 20 тис. грн) розраховують 14% пошукачів роботи регіону. Ще 13% шукають роботу із компенсацією у діапазоні від 20.6 до 31.6 тис. грн. 7% кандидатів оцінюють свою працю від 31.6 тис. 


25 Июл 2021 | Просмотров: 177
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]