Журнал Работа
Работа в Украине и мире: вакансии и резюме.
Журнал Работа » Статьи » Полезные советы

Основні завдання охоронця Торгового Центру

Організація охорони торгового центру залежить від його внутрішньої структури, площі та інших не менш важливих аспектів.

Не можна однозначно сказати, чи складно охороняти торговий центр. З одного боку, охоронці ТЦ повинні лише стежити за громадським порядком і швидко вирішувати надзвичайні ситуації.

З іншого боку, велика кількість орендарів, великі площі, складність інфраструктури, велика кількість відвідувачів, які щодня проходять через ТЦ, багаторазово ускладнюють поставлену задачу по забезпеченню безпеки.

Перед початком роботи співробітники будь-якого охоронного агентства проводять моніторинг об'єкту: оглядають площа підприємства, визначають захищеність торгового центру і складають акт стану безпеки об'єкта, в якому містяться поради з організації охорони, кількості і розподілу постів, а також рекомендації щодо застосування технічних засобів.

Кількість охоронців і розташування постів охорони в першу чергу залежить від конфігурації і площі приміщення, розташування входів і виходів, під'їзних шляхів та дебаркадерів, від режиму роботи об'єкта і навіть від бажання замовника. Для кожного поста охорони розробляється і узгоджується свій табель, де докладно визначаються завдання та обов'язки кожного охоронця.

За даними фахівців, об'єкти торгівлі є найбільш складними і відповідальними. Тільки на таких об'єктах співробітники агентств безпеки виконують весь комплекс охорони: організація пропускного режиму, фізична і психологічна захист майна і персоналу; запобігання розкрадань, крадіжок і псування майна, перевірка товару і техніки, при необхідності - огляд ручної поклажі та особистих речей покупців і співробітників; антитерористична діяльність.

Забезпечення безпеки в торговому центрі залежить і від часу доби, і від режиму роботи підприємства. Так, є складні об'єкти, де, наприклад, магазини орендарів працюють тільки вдень, а частина об'єкта (наприклад, кінотеатр, боулінг) функціонує цілодобово.

У цьому випадку доцільно оснащувати секції периметральної охороною, а також відокремлювати торгову зону від зони розваг додатковими засобами, які не дозволяли б проникати на основну територію торгового центру. Режим роботи і розташування орендарів треба враховувати ще при плануванні і при проектуванні будівлі.

Які ж вимоги пред'являються сьогодні до системи безпеки торгових центрів?
Головне - система безпеки повинна бути комплексною. У цьому зв'язку фізична охорона є хоч і основний, але тільки складовою системи. Практика показує, що ефективна система повинна поєднувати в собі такі елементи:
- Фізичну охорону (ПОП), що виконує завдання відповідно до умов чинного Договору з торговельним підприємством;
- Службу власної безпеки торгового центру (або апарат контролерів);
- Міліцейський підрозділ, обслуговуюче супермаркет;
- Технічні засоби контролю і відеоспостереження.

Для реалізації всього комплексу охоронних заходів всередині чергових змін формуються команди охоронців, вузько спеціалізуються на виконанні окремих завдань. Приміром, для надання сприяння правоохоронним органам у підтриманні громадського порядку, організації контрольно-пропускного режиму та затримання порушників з неоплаченим товаром використовуються співробітники безпосередньо фізичної охорони приватного охоронного підприємства (ПОП). Вони виконують охоронні функції також на входах (виходах) в торгові зали, в складських зонах і зонах за касовим блоком.

Для роботи на стоянках автотранспорту залучаються охоронці приватного охоронного підприємства, що володіють навичками регулювання і паркування автомобілів. А ось в торгових залах під виглядом відвідувачів працюють співробітники охорони власної служби безпеки в цивільному одязі, які контролюють клієнтів магазину і забезпечують безпеку товару в торговому залі. Такі охоронці отримали назву агенти-контролери, а в окремих супермаркетах їх називають ще й агенти-детективи.

В обов'язки охоронних компаній входить навчити своїх спеціалістів працювати також скритно (агент-контролер) в торговому залі, входить також обов'язок припиняти випадки вживання неоплачених продуктів і напоїв. У цьому випадку інформація доводиться охоронцем до старшого зміни, який підходить до покупця і зобов'язує розплатитися за товар.

Знання розташування відділів торгового центру (магазину), зразкового рівня цін в них дає можливість агенту-контролеру визначити шахрая в залі і передбачити його можливий маршрут переміщення по торговому залу.

Чи не відвідувані основною масою відвідувачів відділи, вітрини та стелажі з товарами, які користуються більш низьким попитом у покупців (несезонний або неходовий товар), являють собою особливо привабливі місця для магазинних злодіїв. У такому місці злодій може непомітно розкрити упаковку, витягти товар і приховано його переховати. Ці місця повинні знаходитися під постійним контролем агентів - контролерів, що працюють в торгових залах супермаркетів і Гіперцентр. Помітивши такі дії покупця, охоронцеві доцільно, не привертаючи до себе уваги, продовжувати спостереження з суміжної зони, імітуючи процес вибору товару.

Керуюча компанія бере участь у вирішенні практично всіх питань, що стосуються життєдіяльності ТЦ, в т. Ч. - І питань безпеки. Для створення власної служби безпеки слід: підготувати необхідну документацію ), стати на облік в податкові органи, надати документи в Управління по ліцензійно-дозвільної роботі УВС для відкриття Приватного охоронного підприємства .


15 Янв 2016 | Просмотров: 1605
Комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]